صادرات چوب افغانستان | صادرات چوب باکو | واردات چوب از روسیه | واردات چوب

مراحل طراحی سایت
چوب الوار | چوب الوار دست دوم | قیمت چوب | بهترین قیمت چوب
ژانویه 9, 2021

صادرات چوب افغانستان | صادرات چوب باکو | واردات چوب از روسیه | واردات چوب

در این مقاله از سری مقاله های رادچوب در خصوص صادرات چوب افغانستان، صادرات چوب باکو، واردات چوب از روسیه و به طور کلی صادرات و واردات چوب اطلاعاتی را به شما عزیزان می دهیم.

وضعیت تجارت افغانستان به چه صورت است؟

کشور افغانستان به سبب این که چندین سال درگیر جنگ های داخلی و خارجی بوده است از توسعه یافتن در زمینه صنعتی و تولید جا مانده است و پیشرفت کمی داشته است، و همین دلیل سبب شده است نیاز شدیدی به واردات پیدا کند و واردات رونق خوبی در این کشور دارد.

اقتصاد افغانستان بیشتر وابسته به کشاورزی آن هم در چند محصول و چندان هم پیشرفته نیست زیرا که به چند محصول خاص وابسته است.

در هنگام خرید چوب الوار کاج باید چه نکاتی را رعایت کنید؟

در خصوص نکات خرید و فروش چوب چه میدانید؟

افغانستان به این دلیل که به آب های آزاد دسترسی ندارد امکان صادرات به صورت انبوه را ندارد و به همین دلیل علاقه مند است که با همسایگان در ارتباط تجاری بیشتری باشد اگر چه در چند سال گذشته صحبت از این شده است که از بندر چابهار برای تجارت با سایر جهان استفاده کند.

امروز بندر چابهار ایران برای توسعه به هندی ها واگذار شده است و در صورتی که افغانستان از این بندر برای تجارت استفاده کند دارای رقیبانی همچون پاکستان و هند می باشد.

واردات چوب

می توان گفت که در خیلی از مواقع افغانستان در صدر لیست صادرکنندگان ایران است. بر اساس آخرین آمار بدست آمده چیزی در بین حدود 17 تا 20 درصد واردات افغانستان از ایران تامین می شود.

یکی از موارد دیگری که سبب رونق مبادلات اقتصادی بین افغانستان و ایران شده است مرز مشترک میان آن می باشد و فرهنگ و زبان بسیار نزدیکی که به یکدیگر دارند سبب شده است که صادرات از ایران به افغانستان بیشتر شود به ویژه صادرات چوب یکی از صادرات هایی است که در چند ساله اخیر بسیار رونق داشته است.

صادرات چوب افغانستان چند سال است که توسط بازرگانان ما انجام می شود و سود بسیار خوبی داشته است. برای صادرات چوب افغانستان می توان انواع مختلفی از چوب را صادر کرد اما بیشتر نوعی از چوب صادر می شود که از طول ناهمواری هایش گرفته شده باشد و همین طور پوست آن گرفته شده است و ضخامت آن بیشتر از 6 میلی متر است.

راد چوب یکی از معتبر ترین ها در زمینه صادرات چوب افغانستان می باشد و تجربه لازم را در حیطه دارد و همین طور مشاوره های لازم را نیز می دهد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

صادرات چوب باکو به چه شکل انجام می شود؟

باکو به عنوان پایتخت آذربایجان و بندر این کشور محسوب می شود، باکو یکی از مناطقی است که نفت خیز است. بنابراین این کشور از صادرات نفت درآمد خوبی دارد و از این لحاظ رو به رشد می باشد؛  اما نیازمند اقلامی مانند نساجی، اتومبیل و قطعات وابسته به آن، چوب و مصنوعات و مواد غذایی می باشد.

در بخش نساجی کشور ترکیه سرمایه گذاری های گسترده را در پوشاک انجام داده استو به عنوان صادر کنننده اصلی آن می باشد اگر چه ترکیه در بخش عای دیگری نظیر ساختمان سازی نیز فعالیت می کند.

ایران نیز در چند ساله اخیر به عنوان یکی از مهم ترین شریک های تجاری به حساب می آید و صادرات هایی نظیر چوب، خرما، مشتقات پلاستیکی، سیب زمینی و … را دارد.

معتبرترین و بهترین مرکز صادرات چوب پالونیا در ایران کجاست؟

قیمت چوب خام بر چه اساسی تعیین می شود؟

صادرات چوب باکو از جمله مهم ترین صادرات هایی است که ایران در زمینه چوب انجام می دهد، دارای سود آوری بسیار مناسبی می باشد و انواع مختلفی از چوب های پر مصرف را به باکو صادر می کند.

رادچوب از معتبرترین ها صادرات چوب باکو می باشد و تجربه چندین ساله را در این زمینه دارد و همواره سعی کرده است از بهترین و خبره ترین افراد استفاده کند، در صورت نیاز به مشاوره می توانید از طریق شماره های درج شده راهنمایی ها و اطلاعات لازم را کسب کنید.

نکاتی در خصوص واردات چوب از روسیه

در این بخش به توضیح در خصوص واردات چوب روسی می پردازیم.مقصود از چوب روسی در ایران سه نوع چوب به نام های نراد، ساسنا و یولکا می باشد.

چوب ساسنا مناسب برای کاربرد های همچون پالت سازی، نرده کشی، قایق سازی می باشد؛ این چوب از نظر ظاهر دارای رنگ قرمز مایل به صورتی بوده و اندکی چرب است.

چوب نراد که از مهم ترین و پر استفاده ترین وارادات چوب از روسیه می باشد، این چوب کاربرد های زیادی دارد همانند اسکلت سازی و کاغذ سازی و به سبب مقاومت آن در برابر حشرات در شمال کشور دارای میزان خرید و فروش بالایی می باشد.

واردات چوب

این چوب قابلیت سنباده خوری، میخ خوری بالایی دارد و به این سبب در صنعت مناسب برای نجاری و صنایع مبلمان می باشد.

چوب یولکا مناسب برای دکوراسیون داخلی و لوازم منزل  است. این چوب دارای بافتی نرم و درشت می باشد و سبک و بسیار صاف است و رنگ آن روشن است و رنگی مابین سفید و زرد را دارد.

واردات چوب از روسیه تحت نظارت سازمان حفظ نباتات انجام می شود و بسیار حساس است و باید حتما قرنطینه شود زیرا ممکن است که این چوب ها دارای آلودگی باشند و سبب بیماری جنگل ها و منابع طبیعی کشور بشوند به همین دلیل است که قبل از واردات باید مجوز های لازم را بگیرید.

به دلیل وجود آفات بر روی سطح پوست بسیار مهم هست که تا چوب های وارداتی بدون پوست به کشور وارد شوند و ضدعفونی شوند.

واردات چوب در ایران با چه شرایطی انجام می شود؟

یکی از بیشترین انواعی از چوب که به ایران وارد می شود، چوبی می باشد که از دو طرف طول آن اره شده است و ناهمواری های آن گرفته شده است، لایه برداری شده است و ضخامتش بیش از 6 میلی متر است.

بیشترین نوع چوبی که به داخل ایران وارد می شود، چوب اره از تیره درخت کاج کی باشد، که ضخامت آن چیزی در حدود 6 میلی متر است و مصرف آن زیاد است.

بعد از درخت کاج، چوب درخت راش بیشترین واردات را دارد این چوب نیز به شکل اره شده مورد مصرف قرار می گیرد و وارد کشور می شود.

بالاترین میزان واردات چوب برای ایران از کشور هایی نظیر کره، آذربایجان، روسیه، چین، امارت متحده عربی، گرجستان، ترکیه بوده است.

هنگامی که این چوب ها توسط شخص بازرگان و یا شرکت های بازرگانی خریداری می شوند با توجه به تعرفه های که دارند وارد کشور می شوند، و این محموله ها با استفاده از کانتینر هایی با ظرفیت 20 فوت بارگیری می شوند و به کشور آورده می شوند.

بعد از این که این محموله ها وارد کشور شدند شرکت های مربوط به ترخیص کالا کارهای مرتبط به ترخیص را انجام می دهند. بعد از این که ترخیص شدند به انبار هایی انتقال پیدا می کنند که معمولا متعلق به صاحب بار می باشد.

روند صادرات 20 ساله چوب در ایران چگونه بوده است؟

تماس با وارد کننده و صادر کننده انواع چوب در ایران

رادچوب از معتبر ترین مراکز وارد کننده و صادر کننده چوب در ایران می باشد که هم تجربه لازم را در این زمینه دارد و هم این که از متخصص ها استفاده می کند. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.

پانوشت: صادرات چوب افغانستان, صادرات چوب باکو, واردات چوب از روسیه, واردات چوب, بهترین وارد کننده چوب در ایران, وارد کننده چوب یولکا در ایران, وارد کننده چوب ساسنا در ایران, وارد کننده چوب نراد در ایران, هزینه واردات چوب در ایران, تعرفه واردات چوب در ایران 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =