خرید چوب الوار | قیمت چوب الوار | خرید و فروش انواع چوب و الوار

خرید و فروش چوب | قیمت چوب | قیمت روز چوب | نکات خرید و فروش چوب
دسامبر 7, 2020
مراحل طراحی سایت
چوب الوار | چوب الوار دست دوم | قیمت چوب | بهترین قیمت چوب
ژانویه 9, 2021

خرید چوب الوار | قیمت چوب الوار | خرید و فروش انواع چوب و الوار

افرادی که در مشاغلی هستند که مربوط به ساخت و ساز می شود معمولا با الوار سروکار دارند به همین جهت خرید چوب الوار یکی از فعالیت هایی است که باید انجام شود و خرید آن اهمیت زیادی دارد در این مقاله از سری مقاله های راد چوب در خصوص نکات خرید چوب الوار و همین طور انواع الوار و کاربرد های آن به تفصیل می پردازیم.

الوار چیست ؟

الوار (Timber) گونه ای از چوب است که به تیرها و تخته‌ها تبدیل شده است. چوب هر درختی که بتوان آن را به ابعاد کوچک‌تر تبدیل کرد به عنوان الوار شناخته می‌شود.

در کشور هایی نظیر ایالات متحده و کانادا به آن Lumber می گویند. از الوار ها برای مصارف ساخت و ساز ساختمانی استفاده می کنند. الوار ها کاربرد های بسیاری دارند از جمله برای ساخت اسلحه، مبلمان الوار های چوب های مختلف را به کار می برند؛ به سبب داشتن کاربرد های فراوان هست که الوار از دیرباز مورد مصرف قرار می گرفته است.

بیشتر بخوانید: در خصوص الوار تبری چه میدانید؟

در ادامه در خصوص انواع الوار و کاربرد های آن و نکاتی در خصوص خرید چوب الوار را به تفصیل توضیح می دهیم.

با انواع الوار در هنگام خرید چوب الوار آشنا شوید

الوار های خود به چند نوع تقسیم می شوند که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا می شوید.

الوار چوب نرم

چوب نرم از درختان سوزنی برگ بدست می آید، همان طور که میدانید درختان سوزنی برگ در همه فصول سال سبز دیده می شوند و همانند سایر درختان خزانی ندارند و به تدریج در هر فصل ریزش برگ را دارند نه به طور کامل در فصل پاییز، درختانی همچون کاج، چوب سرخ، سرو، نراد، سدر را شامل می شود.

الوار چوب نرم به طور کلی استفاده بیشتری دارد و تولید کنندگان الوار بیشتر برای تولید از آن استفاده می کنند و همچنین تولید کنندگان و سازندگان مبلمان و کابینت ها بیشتر مایل به خرید چوب الوار نرم هستند، چیزی در حدود 80 درصد الوار های که در جهان استفاده می شوند الوار چوب نرم هستند.

حتما بخوانید: برای صادرات چوب پالونیا باید چه نکاتی را رعایت کنید؟

هنگامی که لغت الوار چوب نرم را به کار میبریم به نظر می آید که دارای سختی کمتری باشد نسبت به الوار چوب سخت، اما در عمل می بینیم که مقاومت و استحکام لازم را دارد و همچنین این که این چوب ها با دوام هستند.

در ادامه مختصرا با چند مورد از انواع آن آشنا می شویم.

خرید چوب الوار کاج

در صنعت مبل سازی یکی از بهترین و رایج ترین چوب ها مورد مصرف چوب کاج می باشد به دلیل این که بسیار مقاوم بوده است و در برابر ضربه استحکام کافی را از خود نشان می دهد.

مبل سازان و کسانی که در این صنعت هستند معمولا برای خرید آن از الوار کاج استفاده می کنند چون در عینی که دارای قیمت پایین تری نسبت به الوار سخت می باشد اما دارای مقاومت و استحکام کافی است.

خرید چوب الوار

از سایر مزیت های چوب کاج این است که رشد سریعی نیز دارد، الوار چوب کاج در برابر شرایط محیطی نیز بسیار مقاوم است و دچار تورم نمی شود .

حتما بخوانید: قیمت چوب خام بر چه اساسی تعیین می شود؟

خرید چوب الوار نراد

چوب الوار نراد مناسب برای ساخت و ساز های عمرانی و ساختمانی می باشد از این الوار برای ساخت پل ها و ساختمان های تجار و مسکونی استفاده می کنند، زادگاه اصلی این چوب در مناطق غربی کشور های آمریکا و کانادا می باشد که مجاور با اقیانوس آرام هستند اما امروزه در خیلی از مناطق رشد می کنند.

الوار چوب سخت

چوب سخت را از درختانی با برگ پهن و یا برگ ریز بدست می آورند.برای تهیه الوار از چوب تنه و یا شاخه استفاده می کنند، چوب سخت دارای هزینه بیشتری می باشد، زیرا دارای چگالی بیشتر و بافت متراکم تری را است و همین طور سرعت رشد آن پایین است، مراکزی که برای خرید آن اقدام می کنند معمولا الوار چوب سخت را به سبب پایداری و استحکام بیشتر آن میخرند.

در ادامه انواع الوار چوب سخت را به طور مختصرا توضیح می دهیم.

حتما بخوانید: در خصوص نکات خرید و فروش چوب چه میدانید؟

خرید چوب الوار گردو

چوب گردو دارای رنگ های مختلفی می باشد که معمولا به رنگ قهوه ای هست اگرچه قسمت هایی را دارد که بخش های روشنی را نیز داشته باشد، از جمله رنگ هایی که دارد و می توان به آن اشاره کرد رنگ های روشن قهوه ای، بنفش و خاکستری می باشد.

خرید چوب الوار

از چوب گردو معمولا برای ساخت انواع کابینت ها، کف پوش، مبل استفاده می کنند، توصیه ای که برای خرید چوب گردو می توانیم داشته باشیم این است که حتما اطمینان حاصل کنید که چوب گردو اصل باشد، توجه داشته باشید که شکل چوب گردو باید دانه هایی همراه با منحنی را داشته باشند.

برای خرید چوب گردو همواره این دقت را داشته باشید از مراکز معتبر خریداری کنید؛ راد چوب یکی از معتبرترین مراکز برای خرید آن در انواع مختلف می باشد.

خرید چوب الوار صنوبر

معمولا برای ساخت انواع پالت و قاب و جعبه از الوار چوب صنوبر استفاده می کنند زیرا که الوار این چوب سطحی صاف دارد و دارای تراکم پایین تری است. چوب صنوبر هم همانند سایر چوب های سخت، با قرار گرفتن در معرض نور خورشید تمایل دراند که رنگ خود را از دست دهند.

ارتباط با مرکز خرید چوب الوار

برای ارتباط بیشتر و اطلاع در خصوص شرایط خرید و فروش چوب الوار و قیمت های آن از طریق راه های زیر در ارتباط باشید.

پانوشت: خرید چوب الوار, چوب، تخته و الوار, خرید چوب, خرید تخته, خرید الوار, فروش تخته, فروش الوار, کاربرد ضایعات الوار, قیمت انواع چوب و الوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سه =