خرید و فروش چوب | قیمت چوب | قیمت روز چوب | نکات خرید و فروش چوب

خرید چوب خام
خرید چوب خام | قیمت چوب خام | صادرات چوب خام | چوب الوار قیمت
آگوست 23, 2020
خرید چوب الوار | قیمت چوب الوار | خرید و فروش انواع چوب و الوار
دسامبر 9, 2020

خرید و فروش چوب | قیمت چوب | قیمت روز چوب | نکات خرید و فروش چوب

خرید و فروش چوب از سری موضوعاتی است که در این مقاله به تفصیل در مورد آن صحبت می کنیم.

در ابتدا یک سری توضیحات در خصوص انواع چوب و کاربرد های آن می دهیم زیرا که شما چه در مقام خریدار چوب باشد و چه در جایگاه فروشنده چوب داشتن اطلاعات کافی به شما کمک می کند که تصمیم درست را اتخاذ کنید و در نتیجه سود بیشتری را نیز دریافت می کنید.

در ادامه انواع چوب ها را با ذکر نام تجاری آن ها و هم چنین توضیحاتی در خصوص ویژگی های آن ها می دهیم پس با ما همراه باشید.

چوب راش چیست ؟

چوب راش حالتی دارد که اصطلاحا به آن راست تار می گویند، به این جهت که الیافی موازی و متراکم دارد و به علت استحکام بالایی که دارد و همین طور قیمت مناسبش بسیار مورد مصرف قرار می گیرد و فروش بالایی دارد.

از این چوب به عنوان روکش ورقه ای نیز استفاده می کنند. چوب راش گونه های متفاوتی دارد و چیزی در حدود 650 گونه است، گونه های درخت راش بسیار زیاد و متعدد هستند، که تنها سه گونه از آن در ایران رشد می کند و 11 گونه دیگر آن در نیم کره شمالی هستند.

بهترین گونه نوع چوب راش در شمال شرق ترکیه و قفقاز و همچنین در ایران و رشته کوه البرز وجود دارد.

چوب راش ایرانی در مناطق که نور و روشنایی کمتر است و همین طور در مناطق شمالی معمولا رویش پیدا می کنند و به این جهت که بافت ریز دارد و همین طور رنگ روشنی دارد درختی است که زیبایی زیادی دارد.

از مزیت های این چوب می توان به این اشاره کرد که رنگ پذیری خوبی دارد و همین طور این که در برابر ضربه نیز مقاوم است.

یکی از نکاتی که باید در هنگام کار کردن با چوب راش در نظر داشته باشید این است که این چوب آلرژی زا می باشد.

قیمت چوب راش :

قیمت راش برحسب این که از کدام کشور وارد شده است و همین طور گونه ای که دارد قیمت های متفاوتی دارد. معمولا چوب راش ترک قیمت بالاتری دارد.

راد چوب یکی از معتبرترین مراکز برای خرید و فروش چوب می باشد که سابقه فعالیت بسیاری در  این زمینه دارد.

بیشتر بخوانید: در خصوص انواع چوب در ایران چه میدانید؟

در مورد چوب پالونیا چه میدانید؟

درخت پالونیا معمولا و بیشتر در آسیای شرقی نواحی مانند چین رشد می کند این درخت ریشه عمیقی دارد و همینطور رشد آن بسیار سریع تر از سایر درختان است و به همین جهت پول ساز می باشد درخت پالونیا در خاک هایی که شرایط مناسبی نیز ندارند به خوبی رشد می کنند به همین سبب مناسب برای جنگل زدایی هستند و در آمریکا و اروپا رواج پیدا کرده است

چوب پالونیا از جمله چوب هایی است که فاقد گره می باشد به همین جهت است که بسیار در صنعت نجاری کاربرد دارد.

چوب پالونیا دارای استحکام خوبی هست و همین طور این که در برابر حشرات نیز پایداری دارد و در عینی که مقاومت دارد ولی سبک هست و وزن آن یک سوم چوب بلوط است.

اگر به دنبال خرید و فروش چوب هستید چوب پالونیا یکی از بهترین چوب هایی است که می توانید بر روی آن سرمایه گذاری کنید.

حتما بخوانید: میزان سوددهی چوب پالونیا سالانه چه مقدار است؟

چوب گردو

درخت گردو ابتدا در ایران و چند کشور آسیایی وجود داشت و بعد از مدتی با انتقال این نهال به اروپا و آمریکا این درخت در آن جا نیز رویش پیدا کرده است. سن درخت گردو را با توجه به حلقه های موجود در آن می توان تشخیص داد. درخت گردو دارای رنگ و نقش جذاب و گیرایی می باشد و به همین دلیل در صنعت مبل سازی مورد مصرف قرار می گیرد و قیمت بالایی نیز دارد .

درخت گردو مقاومت بالایی ندارد و برای مصارفی که نیاز به مقاومت زیاد دارد مورد مصرف واقع نمی شوند ولی دارای طرح های زیبایی هست و همان طور که گفته شد برای صنایعی که زیبایی ارزشمند است مانند مبل سازی و کابینت، دسته تفنگ و درب مورد مصرف واقع می شوند.

خرید و فروش چوب

چوب گردو نیز از آن دسته از چوب ها می باشد که در اثر کار مداوم سبب حسایت و آلرژی پوستی می شود.

برای خرید و فروش چوب به ویژه چوب گردو می توانید از خدمات مجموعه راد چوب استفاده کنید که تجربه لازم را در این زمینه دارد.

ما در این مجموعه انواع مختلف چوب را با قیمت های بسیار مناسب تامین می کنیم و همچنین آماده خرید این محصولات هم هستیم.

چوب ملچ

چوب ملچ به عنوان مورد مصرفی در صنایع قایق سازی، مبلمان، خراطی، تخته چند لایه هستند. چوب ملچ از جمله چوب هایی می باشد که درای رنگ و طرح زیبایی است و رنگ آن قهوه ای مایل به قرمز است که گاهگاهی رگه های سبز در آن دیده می شود. ارتفاع درخت ملچ 25 الی 35 متر نیز می رسد.راد چوب به عنوان یکی از وارد و صادر کنند های چوب ملچ می باشد که در زمینه خرید و فروش چوب نیز فعالیت دارد.

برای خرید چوب خام باید چه نکاتی را رعایت کنید ؟

چوب روس (کاج) و مزایا و معایب آن

در ایران چوب های روسی مختلفی در ردیف خرید و فروش چوب وجود دارد که نام های آن ها ساسنا و یولکا و نراد می باشد که در ادامه به تفصیل در مورد آن ها صحبت می کنیم.

نراد از جمله چوب هایی می باشد که دارای رنگ روشن یعنی کرم مایل به سفید می باشد اگر چه در برخی از انواع آن ها رنگ قهوه ای نیز وجود دارد چوب نراد فاقد گره است پس در نتیجه چوبی است که دارای کیفیت بالایی می باشد و برای اسکلت ساختمان نیز از آن استفاده می کنند و همین طور این که دارای وزن پایینی می باشد.

از دیگر کاربرد های چوب نراد می توان به این اشاره کرد که در صنایع کاغذ سازی مورد مصرف هست، چوب نراد در مقابل آسیب های حشرات نیز مقاوم است در نتیجه چوب درخت نراد بسیار مناسب برای معقوله خرید و فروش چوب می باشد.

خرید و فروش چوب

چوب ساسنا و یولکا نیز از جمله چوب های روسی پر فروش هستند اما چوب ساسنا دارای گره می باشد و کیفیت کمی دارد چوب یولکا اما دارای کیفیت مناسبی است، اگر چوب ساسنا برای ساخت درب مورد مصرف قرار بگیرد سبب پیچیدگی می شود و در نهایت در کیفیت مناسب را ندارد.

چوب روسی از پرکاربرد ترین ها در صنعت مبلمان سازی و ساخت درب در ایران می باشد به گونه ای که بهترین درب های ساخته شده ضدسرقت، از چوب روسی می باشد و یکی از دلایلی که از چوب روسی در مبل سازی استفاده می کنیم به سبب رنگ پذیری بالای آن می باشد و در کارهایی که علاقه داریم که رنگ نهایی به صورت پوششی مورد مصرق واقع شوند بهترین گزینه استفاده از چوب روسی می باشد.

لازم به ذکر است چوب روسی نیز در طی تماس طولانی مدت می تواند سبب آلرژی شود.

حتما بخوانید: برای صادرات چوب پالونیا باید چه شرایطی را داشته باشید؟

مزایا چوب روسی:

از مزایا چوب روسی می توان به این اشاره داشت که دارای قیمت مناسبی بوده و همین طور این که رنگ پذیری مناسبی دارد و همین این که سبک هست و طرح و نقش جذابی دارد.

معایب چوب روسی:

عیب اصلی و بزرگ چوب روسی اگر چه در بعضی از مدل ها این است که دارای گره می باشد و به همین جهت آسیب پذیر است.

نکاتی برای خرید و فروش چوب

نکته ی مهمی که در خصوص خرید و فروش چوب نیز وجود دارد این است که میزان رطوبت عامل تعیین کننده می باشد در صورتی که چوبی که شما می خواهید بفروشید دارای رطوبت باشد به احتمال زیاد چوب شما فروخته نمی شود به همین جهت حتما در جاهای خشک و در معرض هوا نگه دارید.

تماس با مرکز خرید و فروش چوب

در صورتی که قصد خرید و فروش چوب را دارید شرکت رادچوب از معتبرترین و معروف ترین ها در این زمینه می باشد برای ارتباط بیشتر و بهتر با ما و اطلاع در خصوص قیمت ها از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.

پانوشت: خرید و فروش چوب, قیمت چوب, خرید و فروش چوب پالونیا, خرید و فروش چوب گردو, خرید و فروش چوب روسی, خرید و فروش الوار, خرید و فروش چوب خام, قیمت روز چوب, مزایا و معایب انواع چوب های موجود در بازار ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 9 =